Tepovanie

09.10.2012 22:28

Tepovanie áut

Tepovanie auta

Od 1. októbra 2011 ponúkame tepovanie áut. Čistenie interiéru auta vykonávame rýchloschnúcim prípravkom Kärcher, takže doba schnutia sa skráti o polovicu a tento prípravok zároveň eliminuje pachy, ako napríklad tabak a pod.

Tepovanie kobercov a čalúneného nábytku

Tepovanie Puzzi 200

Pravidelné tepovanie kobercov, sedačiek, postelí, matracov, sedacích súprav,vankúšov, stoličiek a iného čalúneného nábytku Vás zbaví, prachu, špiny a roztočov. Na toto využívame “mokré” hĺbkové čistenie tepovačom Kärcher Puzzi 200. Výhodou “mokrého” hĺbkového čistenia je, že nedochádza k nadmernému opotrebovaniu a vytrhávaniu vlasov koberca tak, ako sa to stáva pri mechanickom kartáčovom čistení.

Postup pri tepovaní je nasledovný:

Čistený povrch, predovšetkým koberce, je nevyhnutné riadne povysávať. Potom sa pod tlakom nanesie čistiaci prostriedok (používame Kärcher RM 760 – klasický čistiaci prášok na tepovanie textilných podlahových krytín a čalúnení, alebo RM 767 ktorý je tekutý, rýchloschnúci tepovací prostriedok, ideálny na medzičistenie, keďže jeho doba schnutia je až o 70 % kratšia) pomocou tepovača Kärcher Puzzi 200, ktorý rozpustí staré nečistoty a následne odsaje aj s nečistotami.

Koberec alebo čalúnený nábytok nezostáva mokrý, ale len vlhký. Pri nadmernom znečistení sa čistený povrch nastrieka čistiacim prípravkom a nechá sa pôsobiť cca 10 minút. Z čisteného povrchu sa opakovane odsáva absorbovaná voda spolu s nečistotami.

Doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni znečistenia. Čistený povrch je spravidla suchý do 3 – 9 hodín.

Prečo pravidelne tepovať koberce a čalúnený nábytok?

Účelom tepovania je vyčistenie zažranej špiny, odstránenie prachových častíc zo štruktúry kobercov a iných čalúnených nábytkov a v neposlednom rade odstránenie nežiaducich pachov a roztočov. Je všeobecne známe, že roztoče a ich alergény sú najčastejším dôvodom vzniku alergií ako je astma a senná nádcha, a jedinou cestou ako sa ich zbaviť je hĺbkové čistenie kobercov a čalúneného nábytku.

Hĺbkové čistenie sa odporúča urobiť minimálne raz za 12 – 18 mesiacov.

Tepujeme:

Objednajte si vyčistenie interiéru auta.

Objednať